Klapki na korkowej podeszwie- OCRA SS21

Podeszwa stanowi podstawę konstrukcji obuwia, zapewnia termoizolację i pełni funkcje antypoślizgowe. Jest ona najistotniejszym czynnikiem decydującym o tym, czy obuwie jest wygodne czy nie. To właśnie podeszwie powinniśmy się bacznie przyglądać podczas wyboru butów.

Korek

Korek jest wykorzystywany w przemyśle obuwniczym od wieków – przede wszystkim do produkcji podeszw w różnego rodzaju klapkach, sandałach i chodakach. Buty z korkową podeszwą noszono już w starożytnym Rzymie. Korek szczególnie upodobały sobie kobiety, przede wszystkim za niewielką wagę, komfort noszenia, odporność na ścieranie i charakterystyczny wygląd. Wiele osób ceni sobie także jego naturalne pochodzenie. Pozyskuje się go od maja do sierpnia, ponieważ wtedy kora dębu korkowego łatwiej się oddziela, nie powodując uszkodzeń rośliny. Pierwszego zbioru dokonuje się, gdy drzewo ma co najmniej 25 lat i ponad 60cm w obwodzie. Proces można powtórzyć po dziesięciu latach. Korek jest bardzo cenionym surowcem ponieważ jest nieprzepuszczalny, utrzymuje się na powierzchni wody, jest elastyczny i odporny na ogień. Silną pozycję ma także w branży obuwniczej – sprawdza się szczególnie latem, zarówno w upale, jak i deszczu.

Posiadacze butów z korkową podeszwą cenią je sobie przede wszystkim za wygodę – są lekkie, dzięki czemu nie stanowią zbędnego obciążenia, są odpowiednio miękkie, co zapewnia wygodę poprzez amortyzację wstrząsów i są elastyczne (ale się nie odkształcają), dlatego nogi się nie męczą.

Korek jest także bardzo uniwersalny jeżeli chodzi o styl i przeznaczenie – można go spotkać zarówno w miejscach typowo wypoczynkowych, jak i w miejscach pracy.

LILLI

  • outfit- ZARA
  • klapki- OCRA – SS21

169 total views, 1 views today

Back to Hamburg

…no i jestesmy znowu w Hamburgu:)

Dokladnie rok temu robilam z Nela shooting w tym samym miejscu i z ta sama firma

TUTAJ  —

w tym roku powtorzylam schemat, przypuszaczam, ze za rok tez bedziemy tutaj focic 🙂 Przepiekne miejsce, alejka drzew z rozowymi  kwiatkami, wspaniale pasuje nam jako tlo.

NELA

  • bomber jacket – H&M
  • skirt- Petit Bateau
  • knee socks- Collegien
  • boots- OCRA

448 total views, 1 views today