Pielęgnacja butów ze skóry

Obuwie jest wykonane ze skóry ponieważ jest ona wygodna, zapewnia dobre oparcie, naturalnie wodoodporna i posiada właściwości „oddychające”. Im mniej wody zostanie zaadsorbowane przez skórę tym dłużej będzie ona służyć i tym wygodniejsza będzie dla stóp. Skóra gdy raz namoknie – rozciąga się i staje się słabsza, następnie podczas wysychania kurczy się i staje się krucha. Oto kilka prostych sugestii aby zachować właściwości obuwa w najlepszej formie na długie lata.

CZYSZCZENIE

 

Pierwszym krokiem w pielęgnacji jest regularne czyszczenie. Małe cząsteczki brudu mogą przedostać się pomiędzy włókna skóry powodując ich przetarcie i zerwanie. Po użyciu, należy spłukać błoto i brud wodą z kranu. Aby usunąć zabrudzenie z tłuszczu, nadmiar wosku lub uporczywy brud, który nie chce się zmyć przy zastosowaniu czystej wody należy użyć Nikwax Footwear Cleaning Gel i szczotki z tworzywa sztucznego. Po każdym użyciu należy upewnić się, że również szwy butów zostały wyczyszczone przy użyciu mokrej ścierki. Sól pochodząca z potu może przedostać się do materiału wyścielającego but od środka szybko niszcząc skórę i czyniąc ją suchą i powodując pęknięcia.

Ponowna impregnacja lub nadawanie wodoodporności

 

Jest to istotne nie tylko po to by stopy były suche ale również by obuwie było czystsze i dla utrzymania elastyczności skóry by poprawić ich trwałości. Po czyszczeniu obuwia wodą zastosować odpowiedni impregnat Nikwax na cały but zwracając szczególną uwagą na szwy i okolice akcesoriów (wszędzie tam gdzie skóra została przebita) aby zapewnić całkowitą ochronę tych elementów. Zastosować ponownie jeśli będzie taka potrzeba lub po korzystaniu z butów w trudnych warunkach. Dla uzyskania lepszych efektów należy pozwolić obuwiu schnąć 24 godziny przed użyciem.

Suszenie

Rozpocząć od wyciągnięcia sznurowadeł i wewnętrznych wkładek. Obuwie należy suszyć powoli w temperaturze pokojowej. Nie należy wystawiać butów bezpośrednio na działanie źródeł ciepła. Nadmierne ciepło może spowodować nieodwracalne uszkodzenie skóry i jest szkodliwe w stosunku do klejów stosowanych przy produkcji obuwia. Aby wspomóc schnięcie obuwia, do którego dostała się woda lub które zostało całkowicie przemoczone zalecane jest wypchanie go gazetami. Mokre gazety należy wymienić i powtórzyć czynność aż obuwie będzie suche.

192-001007-001032-001015-002176-001065-001206-001024-002086-001058-001 269-001271-001LILLI

  • czapka – i Gianburrasca
  • kurtka – Zara
  • spódniczka, sweterek – Bellerose
  • rajtuzy – H&M
  • boots- Ugg Australia

 

18,141 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.