Klapki na korkowej podeszwie- OCRA SS21

Podeszwa stanowi podstawę konstrukcji obuwia, zapewnia termoizolację i pełni funkcje antypoślizgowe. Jest ona najistotniejszym czynnikiem decydującym o tym, czy obuwie jest wygodne czy nie. To właśnie podeszwie powinniśmy się bacznie przyglądać podczas wyboru butów.

Korek

Korek jest wykorzystywany w przemyśle obuwniczym od wieków – przede wszystkim do produkcji podeszw w różnego rodzaju klapkach, sandałach i chodakach. Buty z korkową podeszwą noszono już w starożytnym Rzymie. Korek szczególnie upodobały sobie kobiety, przede wszystkim za niewielką wagę, komfort noszenia, odporność na ścieranie i charakterystyczny wygląd. Wiele osób ceni sobie także jego naturalne pochodzenie. Pozyskuje się go od maja do sierpnia, ponieważ wtedy kora dębu korkowego łatwiej się oddziela, nie powodując uszkodzeń rośliny. Pierwszego zbioru dokonuje się, gdy drzewo ma co najmniej 25 lat i ponad 60cm w obwodzie. Proces można powtórzyć po dziesięciu latach. Korek jest bardzo cenionym surowcem ponieważ jest nieprzepuszczalny, utrzymuje się na powierzchni wody, jest elastyczny i odporny na ogień. Silną pozycję ma także w branży obuwniczej – sprawdza się szczególnie latem, zarówno w upale, jak i deszczu.

Posiadacze butów z korkową podeszwą cenią je sobie przede wszystkim za wygodę – są lekkie, dzięki czemu nie stanowią zbędnego obciążenia, są odpowiednio miękkie, co zapewnia wygodę poprzez amortyzację wstrząsów i są elastyczne (ale się nie odkształcają), dlatego nogi się nie męczą.

Korek jest także bardzo uniwersalny jeżeli chodzi o styl i przeznaczenie – można go spotkać zarówno w miejscach typowo wypoczynkowych, jak i w miejscach pracy.

LILLI

  • outfit- ZARA
  • klapki- OCRA – SS21

424 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *